Průvodce tankováním na Vašich cestách

Čerpací stanice Benzina

Benzina je obchodní společnost s nejrozsáhlejší sítí čerpacích stanic v České republice - provozuje jich přes 330 .Síť čerpacích stanic má v nabídce nejen kvalitní aditivované pohonné hmoty a prémiová paliva pro náročné požadavky zákazníků na moderní jízdu, ale také další sortiment zboží Benzina. Mimo prodeje na vlastních čerpacích stanicích zajišťuje i přímé velkoobjemové dodávky pohonných látek dalším obchodním partnerům a podnikatelským subjektům.

Čerpací stanice Benzina mají dlouhou historii. V roce 1949 dostala distribuční síť čerpacích stanic jméno Benzinol. V roce 1958 se poprvé objevuje na čerpacích stanicích název Benzina. Během dalších let byla společnost Benzina součástí velkých společností, z nichž nejdelší dobu patřila do koncernu Chemopetrol. V roce 1990 se vyčlenila jako samostatný státní podnik. V roce 1994 vzniká akciová společnosti Benzina - zahájena rozsáhlá modernizace 280 zastaralých čerpacích stanic. Na základě nové obchodní strategie se po roce 2005 vyprofilovaly dva segmenty čerpacích stanic: Benzina plus a Benzina. Současná Benzina tak přesně naplňuje představu moderního, dynamického provozovatele čerpacích stanic.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>
Strana 1 z 2

Novinky

Počet čerpacích stanic v České republice mírně vzrostl

Počet čerpacích stanic v České republice v prvním pololetí letošního roku mírně vzrostl. Ke konci června evidovalo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) celkem 6551 čerpacích stanic v provozu, což je o 88 více než o rok dříve. Vyplývá to ze statistik MPO.

Slovníček motoristy

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinné ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Inzerce

Máte-li zájem o inzerci na tomto webu, prosím kontaktujte nás na uvedené emailové adrese.

Kontakt

Vlastimil Vašek
vlastimil.vasek@joomy.net