Průvodce tankováním na Vašich cestách

Čerpací stanice Lukoil

LUKOIL je jednou z předních světových ropných a plynárenských společností. Její hlavní aktivity spočívají v průzkumu a těžbě ropy a plynu, ve výrobě, prodeji a marketingu petrochemických produktů. Většina průzkumných a těžebních kapacit leží na území Ruska. LUKOIL vlastní moderní rafinerie, závody na zpracování plynu a petrochemické komplexy nejenom v Rusku, ale i východní Evropě a zemích bývalého Sovětského svazu. Odbyt většiny produktů společnosti je realizován na mezinárodních trzích.

LUKOIL v České republice je součástí nadnárodní sítě LUKOIL, světové společnosti na výrobu a zpracování ropy a zemního plynu. Původní síť čerpacích stanic JET začal LUKOIL provozovat v červenci roku 2007, kdy se stal nástupnickou společností firmy ConocoPhillips Czech Republic. V současnosti LUKOIL v České republice provozuje přes 40 čerpacích stanic. V roce 2008 byl zahájen proces rebrandingu – změny vzhledu čerpacích stanic z JET na LUKOIL v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Novinky

Počet čerpacích stanic v České republice mírně vzrostl

Počet čerpacích stanic v České republice v prvním pololetí letošního roku mírně vzrostl. Ke konci června evidovalo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) celkem 6551 čerpacích stanic v provozu, což je o 88 více než o rok dříve. Vyplývá to ze statistik MPO.

Slovníček motoristy

Povinné ručení je zákonné pojištění, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Inzerce

Máte-li zájem o inzerci na tomto webu, prosím kontaktujte nás na uvedené emailové adrese.

Kontakt

Vlastimil Vašek
vlastimil.vasek@joomy.net